2017-09-07 Projekt indywidualny domu jednorodzinnego - gmina Wiązowna

Projekt domu został opracowany tak, aby budynek był ekonomiczny w budowie i tani w eksploatacji. Efektem jest zwarta bryła oraz optymalne ustawienie okien pod kątem zysków ciepła. Budynek ma ekologiczne ogrzewanie - gruntową pompę ciepla oraz wentylację mechaniczną z rekuperacją, dzięki której straty ciepla są znacznie zmniejszone. Elementem, który nadaje domowi indywidualny charakter jest drewniany ganek, z wnęką wyłożoną ozdobną okładziną.

 

2017-07-20 Zdjęcia z budowy domu jednorodzinnego w Warszawie:

Wizualizacja budynku na etapie projektu oraz zdjęcia z budowy:

 

2017-07-14 Budowa domu jednorodzinnego w Józefowie

Duży, wygodny dom jednorodzinny idealnie wpasował się w piękną działkę ze starodrzewem.

Budynek ma 3 kondygnacje: piwnica, parter i piętro. Powierzchnia domu wynosi 320 m2, w tym pow. mieszkalna to około 160 m2.

Poniżej wizualizacja sprzed roku oraz aktualne zdjęcie z budowy.

 

 

 

2017-06-25 Projekt docieplenia i modernizacji budynku z lat 60-tych (dwie wersje kolorystyczne)

 Poniżej zdjęcie stanu istniejącego oraz nowa kolorystyka elewacji (w dwóch wariantach). Projekt obejmuje docieplenie budynku, wprowadzenie

dodatkowego wejścia - z poziomu parteru, przebudowę klatki schodowej oraz wybicie nowych drzwi balkonowych na istniejący taras.

 

 

 

2017-05-15 Projekt domu jednorodzinnego i budynku gospodarczo - garażowego pod Warszawą

Dom na dużej działce siedliskowej zaprojektowany zgodnie z zasadami Feng Shui.

Na parterze, o powierzchni 160 m2, mieszczą się wszystkie funkcje mieszkalne.

Poddasze budynku to jednoprzestrzenna strefa hobby, w której ładnym, rzeźbiarskim elementem są słupki i belki więźby dachowej.

Funkcje garażowe i techniczne zostały ulokowane w oddzielnym budynku gospodarczym.

 

   

2016-06-30 Projekt rozbudowy

Poniżej projekt rozbudowy domu jednorodzinnego oraz zdjęcia stanu istniejącego. Rozbudowa obejmuje: zabudowę tarasu

frontowego oraz projekt wejścia. Jedną z najważniejszych wytycznych w tym projekcie było zachowanie oryginalnego,

modernistycznego stylu budynku.

                             

 

 

2016-05-15 Projekt domu jednorodzinnego "Trzy siostry" w Józefowie

Poniżej elewacja frontowa domu stylizowanego na miejską kamienicę.

Na parterze znajduje się część dzienna z kuchnią, salonem i jadalnią oraz dwustanowiskowy garaż. Na piętrze, od frontu, znajdują się

sypialnie trzech sióstr. Od strony ogrodowej zaprojektowano sypialnię małżeńską z własną garderobą i łazienką.

 

  

 

Projekt modernistycznego bliźniaka

Projekt modernistycznego bliźniaka w Józefowie pod Warszawą.
Ulubionym stylem Inwestorów jest modernizm. Z tego powodu budynek ma prostą bryłę, płaski dach i zawiera elementy związane z tym stylem, takie jak okładzina z szaro - beżowego kamienia, regularnie rozmieszczone, duże okna, podcięcie w strefie wejścia oraz okrągłe okno na tarasie ogrodowym.      

Na parterze zaprojektowano część dzienną: salon, kuchnię, wiatrołap i wc oraz część garażowo - techniczną. Wejście do budynku znajduje sie w zadaszonej wnęce, dodatkowo osłoniętej z boku garażem, tak, aby zapewnić mieszkańcom jednej połówki bliźniaka delikatne osłonięcie od strony drugiej połówki.  Salon znajduje się od strony ogrodu i można z niego wyjść na zadaszony taras. W salonie wydzielono część służącą jako jadalnia oraz część telewizyjną z kominkiem, sofą i niskim stolikiem.

Na piętrze mieszczą się trzy sypialnie, w tym jedna z osobną garderobą i łazienką (sypialnia małżeńska), gabinet oraz dodatkowa, wspólna garderoba.  Wszystkie sypialnie mają rzuty zbliżone do kwadratu. Już na etapie projektu budowlanego przewidziano lokalizację łóżek, biurek oraz mebli wbudowanych tak, aby zapewnić mieszkańcom optymalne wykorzystanie przestrzeni.

Dzięki odpowiedniej ekspozycji słonecznej, zwartej bryle i odpowiednim rozwiązaniom instalacyjnym budynek uzyskał dobry wynik w zakresie energooszczędności.

                                                     

 

 

Projekt domu jednorodzinnego w Warszawie - Wilanowie

Poniżej projekt domu w Wilanowie.
Dom jest elegancki, bryła bez podcięć, wykuszów  i okien narożnych – prosta, co było wymogiem Inwestora. Wejście z gankiem plus zadaszony taras od strony ogrodu. Garaż stanowi osobną, mniejszą bryłę. Kolorystyka dopasowana do otoczenia.

 

 

 

Wnętrze jest przestrzenne. Hole i schody są szerokie – będą pełniły funkcje domowej galerii ze zdjęciami, obrazami oraz pamiątkami z podróży. Parter jest podzielony na część reprezentacyjną, w której mieści się wiatrołap, hol, kuchnia z jadalnią oraz salon oraz na część prywatną, z sypialnią, łazienką i schodami na piętro.
W salonie znajduje się duże okno, zajmujące prawie całą ścianę, które sprawia, że osoby znajdujące się w tym pomieszczeniu będą miały dobry wgląd na ogród.
W kuchni mieści się stół, zabudowa typu cargo do przechowywania (zamiast spiżarni) oraz blaty robocze. Z jednego z okien kuchennych (nad blatami) można obserwować osoby podjeżdżające do domu. Drugie okno balkonowe, rozsuwane, przy którym jest stół, wychodzi na zadaszony taras.
Na piętrze znajdują się trzy duże sypialnie, dwie garderoby oraz dwie łazienki, w tym jedna z funkcją pralni. Do jednej z sypialni oraz do łazienko – pralni przypisane są balkony.

   

Wymogiem czasów jest budowa domów zdrowych (wybudowanych z użyciem naturalnych materiałów) oraz tanich w eksploatacji.
Klienci są coraz bardziej świadomi, jak bardzo elementy budynku wpływają na komfort życia.
W tym projekcie zastosowano materiały budowlane o niskiej promieniotwórczości, wytwarzane z naturalnych produktów. Kształt i ekspozycję poszczególnych pomieszczeń oraz wielkości otworów okiennych dobrano tak, aby straty ciepła były zminimalizowane.


Wywiad w Halo Polonia

Poniżej link do programu "Halo Polonia" w którym wczoraj dałam krótki wywiad (początek w 25 minucie programu) na temat projektowania architektonicznego zgodnego z zasadami Feng Shui: Halo Polonia.

Realizacja projektu muzeum cyrku

Projekt muzeum cyrku – w trakcie realizacji.

W Julinku pod Warszawą, na skraju Kampinosu, powstaje jedyne w Polsce muzeum cyrku. Przez dziesięciolecia, w tym miejscu było jedno z największych zgrupowań cyrkowych w Europie. Tutaj były sale ćwiczeń oraz miejsca do naprawy wozów cyrkowych.
Muzeum składa się z dwóch prostopadłościennych sal o prostych kształtach oraz z sali na poddaszu, ze skosami. 
Poniżej zdjęcie, na którym widać pomieszczenie ze skosami, które zostało zaprojektowane tak, aby za pomocą niewielkich środków, symbolicznych, przywieść zwiedzających do skojarzeń z namiotem cyrkowym.Budowa domu, garażu i oczyszczalni w Mławie

Budowa domu jednorodzinnego, budynku gospodarczo – garażowego oraz przydomowej oczyszczalni ścieków – w toku.
Dom jest prosty i ekonomiczny w budowie i użytkowaniu. Harmonijnie wpisuje  się w leśne otoczenie oraz w sąsiednią, niską zabudowę. Były to podstawowe wymogi Inwestora.

Działka jest duża, zatem cała podstawową funkcję zlokalizowano na parterze.  Znajdują się tutaj trzy sypialnie, garderoba, salon połączony z kuchnią, spiżarnia, schowek oraz dwie łazienki, w tym jedna pełniąca funkcję pralni.
W centralnym punkcie domu jest hol łączący podstawowe pomieszczenia oraz mniejszy hol, przy którym znajdują się pokoje dzieci.
Na poddaszu znajduje się pracownia komputerowo – plastyczna pełniąca równocześnie rolę pokoju gościnnego, małe WC oraz przestrzeń do przechowywania.
Dom jest w trakcie budowy.  Brakuje jeszcze żółto – piaskowej, klinkierowej okładziny ganku wejściowego i tarasu od strony ogrodu. Nie widać także częściowo zaklejonej taśmami stolarki, która jest zielona.
                                                                              
  


Funkcje „brudne” zostały zaprojektowane w oddzielnym budynku  gospodarczo – garażowym.
Dom i garaż zostały ustawione prostopadle względem siebie na działce, dzięki czemu wydzielają kameralną strefę wejściową.  Garaż jest przewidziany na dwa samochody. Jest w nim także miejsce na rowery oraz na 60 - cm blat roboczy znajdujący się wzdłuż ściany z oknami. W części gospodarczej (którą stanowi kotłownia) jest komin dla pieca na paliwo stałe (drewno) oraz dodatkowy przewód dymowy mający obsługiwać zewnętrzny grill ustawiony pod zadaszeniem, które wchodzi już strefę ogrodową.

Dom został zaprojektowany zgodnie z zasadami sztuki Feng Shui, co jest dodatkowym wyzwaniem, ponieważ sposób ustawienia budynku względem kierunków świata oraz lokalizacja najważniejszych stref, takich jak  wejście i sypialnia właścicieli jest  w takim wypadku narzucona przez ekspertyzę Feng Shui.

Projekt małego dworku.
Poniżej wizualizacja indywidualnego projektu domu stylizowanego na wiejski dworek. Powierzchnia domu:  110 m2. Na parterze, od frontu, znajduje się kuchnia oraz pokój. Od strony ogrodu zaprojektowano sypialnię oraz salon. Konstrukcja budynku umożliwia przyszłą adaptację poddasza.